Sportovní střelba

...a vše o ní!

Střelba-Info pro Vás

V kolika letech začít se sportovní střelbou

Říká se, že nejlepší věk pro začátek střelby je okolo 12 let.
To je totiž dítě už trochu fyzicky zdatné a psychicky na tom také není nejhůře. Samozřejmě, že jsou i vyjímky: když začne střílet dítě v 8 letech, tak může být lepší než jeho vrstevníci ve 12 letech....zaleží však jenom na dítěti. Někteří třeba začnou až ve 14 (od 14 let se střílí kat.vstoje), pokud mají stanovený cíl a jdou si za ním můžou být  ještě lepší, než třeba jeho vrstevníci, kteří střílí o 2 roky déle.
Tímto jsem chtěla naznačit, že u všech je to absolutně individuální, ale nejlepší věk je kolem těch již zmiňovaných 12let.


Měla jsem zde dotaz, zda- li se může začít se sportovní střelbou i ve 30letech. Není s tím žádný problém. Jenom pokud jste nikdy nebyli na žádných závodech nemůžte se divit, že třeba 1.závod nevyhrajete. Pochopitelně, že Vám tímto krokem(jezdit po závodech) ubyde nějaký ten čas a peníz.
Poslední komentáře
08.11.2007 19:03:43: však já taky netvrdim, že když má člověk tolik a tolik let, takže bude střílet tak a tak...je to ind...
07.11.2007 20:11:02: to neni moc pravda když začnete dřiv tak mate dveře otevřene ale když začnete později mate o něco le...
 
http://strelba.wgz.cz/