Sportovní střelba

...a vše o ní!

České střelkyně a střelci

Kateřina Kůrková

Kateřina Emmons patří bezesporu ke světové špičce ve sportovní střelbě z pušky. Neustále to dokazuje na vrcholových soutěžích jako jsou mistrovství světa nebo Evropy a potvrdila to také na letošních olympijských hrách,kde si ve vzduchové vzduchové pušce vybojovala zlato.

Katka je velká bojovnice, takže další její uspěchy nenechají na sebe dlouho čekat.
Její předností je kromě bojovnosti také to, že si vše dokáže pečlivě v hlavě srovnat a z každé, byť sebemenší, chybičky se dokáže hodně poučit.
Další předností by mohlo být také to, že má za manžela amerického reprezentanta ve střelbě Mattewa Emmonse. Bezesporu je takovéto soužití dvou sportovců,střelců, výhodou.
 D e a u v i l l e  -  Česká střelkyně Kateřina Kůrková získala na mistrovství Evropy ve francouzském Deauville zlatou medaili v soutěž puškařek. Družstvo ve složení Kůrková, Pavla Kalná a Adéla Sýkorová navíc vybojovalo v novém národním rekordu 1188 bodů stříbrné medaile, když nestačilo jen na Němky.

Kůrková vyhrála už základní část soutěže, v níž trefila jen jednu devítku. Ve finále ale nezačala nejlépe a v jednu chvíli dokonce klesla mimo medailové příčky. Do boje o zlato se však dokázala vrátit a mistrovský titul potvrdila poslední ranou, za kterou si připsala 10,6 bodu.

"V závodě jsem se vydala ze všech sil, proto tak špatný začátek finále. Když jsem byla jednu chvíli čtvrtá, měla jsem smíšené pocity. Znovu jsem se zkoncentrovala a před poslední ránou jsem vedla o bod. Byla jsem nervózní, ale zvládla jsem to," uvedla po soutěži Kůrková, která vyhrála mistrovství Evropy ve vzduchové pušce i v roce 2004.

Je rovněž mistryní světa a z olympijských her v Aténách má bronz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 30.června 2007 se provdala Kateřina Kůrková za Mattewa Emmonse, reprezentanta USA ve sportovní střelbě.

Poslední komentáře
10.04.2010 21:31:28: máte naprostou pravdu Kateřina Emmons je moje nejoblíbenější sportovkině a můj velký vzor