Sportovní střelba

...a vše o ní!

České střelkyně a střelci

Mezi naše současné nejúspěšnější (a tím pádem nejznámější) střelkyně patří například- Lenka Marušková(Hyková) a Kateřina Kůrková. Mezi střelci jsou to naříklad: Martin Tenk nebo Martin Strnad. 

Neměli bychom však zapomínat na to, že jsou zde i další velice úspěšní a nadějní střelci.

Zde jsou nejnovější informace o některých střelcích:

 

Lenka Marušková patří bezesporu k  našim nadějím na zisk olympijské medaile.
Po olympijských hrách v Athenách se sice odmlčela a nepodávala nejjistější výsledky, ale v posledních dvou letech se vrátila zpět na špici a svým soupeřkách dává zřetelně najevo, že to s ní nebudou mít lehké. Předvedla jim to jak na SP v USA(o kterém se dočtete níže), tak i na dalších vrcholových závodech ve světě.

Lence se hlavně daří v disciplíně sportovní pistole, ale se vzduchovkou to také umí.
Doufejme tedy, ře se Lence bude dařit v Pekingu jak ve sportovní , tak i ve vzduchové pistoli.
Kateřina Emmons patří bezesporu ke světové špičce ve sportovní střelbě z pušky. Neustále to dokazuje na vrcholových soutěžích jako jsou mistrovství světa nebo Evropy a potvrdila to také na letošních olympijských hrách,kde si ve vzduchové vzduchové pušce vybojovala zlato.

Katka je velká bojovnice, takže další její uspěchy nenechají na sebe dlouho čekat.
Její předností je kromě bojovnosti také to, že si vše dokáže pečlivě v hlavě srovnat a z každé, byť sebemenší, chybičky se dokáže hodně poučit.
Další předností by mohlo být také to, že má za manžela amerického reprezentanta ve střelbě Mattewa Emmonse. Bezesporu je takovéto soužití dvou sportovců,střelců, výhodou.
Posledni komentare
10.04.2010 21:31:28: máte naprostou pravdu Kateřina Emmons je moje nejoblíbenější sportovkině a můj velký vzor
Miroslav Varga patří ke kvalitním střelcům. Jak nám už dokázal v roce 1988 v Soulu....bude se historie opakovat a předvede nám stejný závod o 20 let později v roce 2008 v Pekingu?

Rozhodně by na to měl, předvedl to totiž skvělými výsledky v poslední době, díky kterým se také kvalifikoval do Pekingu. Když si řekl, že by se rád podíval jako střelec do Pekingu, povedlo se mu to...Povede se mu stát se olympijským medailistou, když si řekne?
Posledni komentare
16.06.2015 18:04:40: Je mi líto, ale myslím, že Se mýlíte. Jsem si jistý. Mohu bránit svou pozici. Napište mi PM, diskuto...
Míša Musilová, patří ke střelcům, kteří střílí velice dobře velké závody. Je to tedy jeden z mnoha předpokladů, proč by mohla tato 19-letá pistolářka uspět.

Dalo by se říci, že je to celkem zkušená závodnice na svůj věk. Je totiž několikanásobnou mistryní České republiky a také dvojnásobnou mistryní Evropy.

Svojí účast na olympiádě si určitě zasloužila, držme jí tedy v její premiéře palce, aby dopadla třeba tak jako před 4 lety Lenka Marušková nebo Kateřina Emmons.
Posledni komentare
16.06.2015 14:22:21: A vtip je brutální! :-D online pujcka o vikendu
09.09.2009 13:41:56: účast na olympiádě si nezasloužila - měla jet Petra Hyková, ale ...co se ve svazu děje je světově vě...
David Kostelecký je další radostí naší střelecké výpravy. Stal se totiž olympijským vítězem v trapu.

Je juniorským mistrem světa, vyhrál i ME, jen titul mistra světa mu chybí. "Byl by fajn, určitě se o to pokusím," slíbil třiatřicetiletý střelec. Kdysi dávno ho vyřadili z centra mládeže jako neperspektivního. "Jsem za to rád, možná mi to pomohlo," řekl. Měl problém s křivými zády, na každém oku má dioptrii a půl. "Nejsem úplně zdravý sportovec," řekl. Ale talent prý má. "Něco daného mám, ale střelba se musí vydřít," pravil.´
Za zlato dostane milión korun, takže střelbou se prý dá i uživit. "Ale musí to být hodně dobrý závodník, což se nestává každý rok," konstatoval. Je zaměstnancem Dukly Praha, další finance má jen od sponzorů, neboť na Světových pohárech se prémie neudělují.
 
http://strelba.wgz.cz/